
IJslanders hebben een speciale humor. Je kunt bijvoorbeel een t-shirt krijgen met de tekst 'Brown is the colour of poo'. Want voor de IJslanders is wel duidelijk wie de hoofdschuldige is. Hoewel men ook de hand in eigen boezem steekt. Gisteravond aten we in een restaurant in Reykjavik waar men volgens Unnsteinn en Inga traditionele gerechten serveert, maar wel op een menukaart die heet Nicesafe.
Het servetje in het vliegtuig meldt: 'Ingolfur Arnarson was the first settler in Iceland, more than 1100 years ago. His trip from Norway lasted four days and there were no napkins.' Met de groeten van Icelandair.
De financiele hoogmoed is hier intussen overal te zien. Veel, heel veel in aanbouw. En waarschijnlijk blijft dat zo. Ooit had je een groepje in Berlijn dat zichzelf Einsturzende Neubauten noemd. Zo'n groepje kan hier ook zomaar ontstaan. Want muziek maken kunnen ze, die IJslanders.